This site requires JavaScript enabled for a full experience.

Nasze publikacje

Niedościgniona analiza wyzwań stojących przed markami

Our views

W PHD trzymamy rękę na pulsie. Nieustannie prowadzimy analizy, współpracujemy z innymi i wymieniamy się wiedzą na temat przyszłości naszej branży.

Napisaliśmy kilka książek. Oto one.

Merge
The closing gap between technology and us

„Merge” przedstawia wizję przyszłości, w której działania człowieka są nierozerwalnie połączone z technologią, co stwarza nowe szanse dla marek, jeśli zostanie odpowiednio wykorzystane w działaniach marketingowych. Najbliższe dekady będą najbardziej rewolucyjne technologicznie w historii ludzkości. Nastaną czasy, w których wirtualni asystenci będą organizować nasze życie prywatne i biznesowe. „Merge” radzi jak przygotować się na tę nową rzeczywistość.

Ray Kurzweil, futurysta oraz autor „Merge”, analizuje pięć etapów połączenia ludzi z technologią poprzez wywiady z liderami ze świata biznesu, nauki oraz badań.

 

Dowiedz się więcej o „Merge”

Współpraca z czołowymi przedstawicielami różnych dziedzin i propagowanie nowych idei w branży

Predestination

Zdjęcie:
  • Kevin Kelly, gościnne wystąpienie z PHD, Cannes Lions Festival

Where we are all heading

Jakie byłyby Twoje plany gdybyś otrzymał przepowiednię dokąd prowadzi Twój biznes, Twoja branża, Twoje życie?

W PHD wierzymy, że patrzenie w przyszłość zmienia nasze myślenie już dziś. Musimy zaprzestać patrzenia na nowe technologie poprzez pryzmat istniejących już narzędzi.

Uważa tak również Kevin Kelly (na zdjęciu) – współzałożyciel oraz Senior Maverick magazynu Wired, który jest również autorem niedawno opublikowanej książki „The Inevitable”, w której przedstawia 12 trendów technologicznych, które jego zdaniem ukształtują przyszłość. W ramach naszej ostatniej współpracy, podczas Festiwalu w Cannes, Kevin przedstawił jak duże możliwości dają nowe technologie – zaczynając od wirtualnej rzeczywistości, poprzez ekonomię na żądanie, kończąc na  multiscreeningu oraz sztucznej inteligencji.

Jeśli je zrozumiemy możemy kształtować nasz stosunek do technologii tak, aby przynosiła maksymalny zysk.

Dowiedz się więcej

Pobierz  „Predestination Where we are all heading”

Sztuczna inteligencja. Rewolucja, która dzieje się na naszych oczach.

Sztuczna inteligencja (AI) jest wokół nas niemalże na każdym kroku  i z  roku na rok staje się coraz bardziej zaawansowana. Spodziewamy się nasilenia zjawiska, w którym inteligentne aplikacje VPA dokonują wielu wyborów zakupowych za nas. W związku z tym działania marketingowe będą musiały być kierowane nie bezpośrednio do konsumentów, a do algorytmów.

W ciągu ostatnich lat w ramach badań nad przyszłością AI współpracowaliśmy z twórcą usługi World Wide Web sir Timothym Bernersem-Lee, który w trakcie swojego wystąpienia na festiwalu Cannes Lions opowiedział o swojej wizji przyszłości AI.

W publikacji  “Sentience: The Coming AI Revolution and the Implications for Marketing”, przedstawiamy marketerom ogromny potencjał tego zjawiska oraz dajemy wskazówki jak się na nie przygotować.

Dowiedz się więcej

Przeczytaj  „Sentience: The Coming AI Revolution and the Implications for Marketing”.

Sentience: The Coming AI Revolution and the Implications for Marketing

Zdjęcie:
  • Sir Tim Berners-Lee, gościnne wystąpienie z PHD, Cannes Lions Festival

Mind Trip

Zdjęcie:
  • Jason Silva, gościnne wystąpienie z PHD, Cannes Lions Festival

Czego mogą spodziewać się marketerzy w perspektywie kilkudziesięciu lat?

W PHD uważamy, że spojrzenie w przyszłość może całkowicie zmienić sposób, w jaki postrzegamy teraźniejszość. Wspólnie z futurystą i filozofem techniki Jasonem Silvą – prowadzącym program Pułapki umysłu na kanale National Geographic – zabraliśmy marketerów w podróż w głąb umysłu, roztaczając przed nimi wizję świata oddalonego od nas o 40–50 lat w czasie, w którym zdobycze nanotechnologii i biotechnologii będą towarzyszyły nam na każdym kroku.

 

 

Dowiedz się więcej

Pobierz naszą broszurę

Przyszłość pracy? Zabawa!

Do wykorzystania jest 7 miliardów godzin, które miliard osób na całym świecie poświęca w ciągu tygodnia na gry – tak twierdziła projektantka gier komputerowych i pisarka Jane McGonigal podczas swojego wystąpienia na festiwalu Cannes Lions.

W książce Game Change wyjaśniamy, jak można wykorzystać „grywalizację” i zastosować ją jako model biznesowy przyszłości.

 Ta koncepcja tak bardzo przypadła nam do gustu, że na naszej platformie do współpracy globalnej SOURCE stworzyliśmy mechanizm, w którym pracownicy mogą realizować codzienne zadania na zasadzie gry, co przyczyniło się do znaczącej poprawy zaangażowania i wydajności pracy.

Learn more

Pobierz “Game Change”

Game Change

Zdjęcie:
  • Jane McGonigal, gościnne wystąpienie z PHD, Cannes Lions Festival

Overthrow

Zdjęcie:
  • Adam Morgan, gościnne wystąpienie z PHD, Cannes Lions Festival

Prezentujemy 10 najpopularniejszych typów pretendentów rynkowych.

Bycie pretendentem rynkowym nie sprowadza się do roli Dawida walczącego z Goliatem. Historia rywalizacji małego z dużym to wprawdzie jeden z modeli potencjalnie zwycięskiego pretendenta, ale nie jedyny – i bynajmniej nie najczęstszy, mimo towarzyszącej mu mitologii. Overthrow to publikacja przygotowana wspólnie przez firmę eatbigfish i PHD, która przedstawia 10 najpopularniejszych typów pretendentów rynkowych, którzy odnieśli sukces: co ich łączy, a co różni, a także jak powinni zorganizować działania medialne w dobie globalizacji.

Dowiedz się więcej

Zakup “Overthrow”

 

 

X