This site requires JavaScript enabled for a full experience.

O nas

Finding a better way

Witamy na stronie PHD Media Direction – agencji, działającej w ramach globalnej sieci agencji mediowych wyspecjalizowanych w planowaniu komunikacji i zakupie mediów. Opracowujemy przemyślane strategiczne rozwiązania i kreatywne innowacje dla najlepszych marek.

Pomysłowe rozwiązania medialne mamy we krwi. Hołdując kulturze wiedzy, kreatywności i innowacji, z lokalnego pretendenta na rynku brytyjskim wyrośliśmy na globalnego lidera zatrudniającego ponad 4 tysiące pracowników w ponad 80 krajach.

Dzięki połączeniu znajomości branży i niezwykłej kreatywności naszego zespołu, wprowadzamy innowacje w zakresie planowania i opracowujemy nagradzane rozwiązania dla największych reklamodawców na świecie.

Dążenie do doskonałości wpisuje się w nasz etos pracy i podsumowuje nasze podejście w każdym aspekcie – od briefu od nowego Klienta po sposób działania.

Część potężnej grupy

Światowej klasy siła nabywcza, która odpowiada na potrzeby zakupowe największych reklamodawców.

Będąc częścią Omnicom Media Group (OMG), dysponujemy bezkonkurencyjną siłą nabywczą, która pozwala nam spełniać wysokie oczekiwania największych reklamodawców na świecie.

Dostęp do zaawansowanych środków badawczych i narzędzi analityki biznesowej w ramach grupy zapewnia nam najwyższy poziom strategicznej wiedzy.

Dlatego dzięki połączeniu ogromnej siły zakupowej i wysokich umiejętności w zakresie planowania komunikacji możemy zaoferować klientom prawdziwą alternatywę.

Nasi Klienci

Naszą sieć wybrały największe marki na świecie

Nasz zespół

Our Values

At PHD we value curiosity, courage, openness, creativity and collaboration. Finding people with these qualities is one of our central quests, making us a diverse mix of the most curious, courageous and open people around the world.

Nasza historia

 

Agencję PHD założyli w 1990 roku w Londynie David Pattison, Nick Horswell i Jonathan Durden. Od ich nazwisk powstała nazwa firmy.

W tamtym czasie w branży panowało przekonanie, że liczy się tylko zakup mediów – jak najszybszy i po jak najniższej cenie. Jednak David, Nick i Jonathan uważali, że równie ważna jest wiedza na temat konsumentów i zachowanie mediów. W ich wizji inteligentne rozwiązania i planowanie w sposób przemyślany mogły pomóc markom znacznie skuteczniej wpływać na zachowania konsumentów.

Agencja PHD, działająca wówczas jako Pattison-Horswell-Durden, przyjęła zasadę „pomyśl, zanim kupisz” i bardzo szybko zyskała uznanie za kreatywne wykorzystanie mediów.

W 2002 roku PHD – obecnie spółka grupy Omnicom – otworzyła swoje pierwsze oddziały poza Wielką Brytanią i zaczęła rozbudowę sieci na skalę międzynarodową.

Utworzenie spółki-matki PHD – Omnicom Media Group – w 2005 roku sprawiło, że agencja zyskała zaplecze zakupowe w postaci jednego z największych holdingów medialnych na świecie. PHD mogła odtąd realizować swoje unikalne podejście do planowania mediów, jednocześnie gwarantując swoim klientom potężną siłę nabywczą.

Wiedza, kreatywność i innowacyjność w dalszym ciągu leżą u podstaw działania PHD, która dziś, jako globalna sieć, obejmuje ponad 80 biur i wciąż wyznacza nowe kierunki w rozwoju planowania komunikacji na całym świecie.

Polski oddział PHD – PHD Media Direction – powstał w listopadzie 2009 roku. Nowa spółka wywodząca się z Media Direction miała w DNA zorientowanie na klienta i efektywność, a kultura PHD dodała wizjonerstwo w planowaniu strategicznym.

Pierwszym i największym klientem młodej Agencji został Unilever, klient, dla którego efektywność i strategia były najważniejszymi wartościami. W kolejnych latach zakres kompetencji PHD Media Direction poszerzył się o planowanie kampanii zintegrowanych, tworzenie contentu, web design, kreację digitalową, community management, programmatic oraz modelowanie ekonometryczne. Jednocześnie dynamicznie rozrastało się portfolio klientów: na przestrzeni 6 lat Agencja z sukcesami pracowała dla takich reklamodawców, jak: Volkswagen, Skoda, Audi, Porsche, Seat, Bantley, Oleofarm, Canon, Carlsberg, Castorama, eDarling, Glenmark Pharmaceuticals, Grupa Polsat Cyfrowy, Pizza Portal, Sara Lee, S.C. Johnson, Toyota, Lexus, TNT, Wizz Air, The Economist oraz Zalando. Większość klientów pozostaje z PHD Media Direction przez lata, a Wizz Air i Toyota rozszerzyły zakres współpracy o kolejne rynki.

W 2016 roku w ramach struktur PHD Media Direction, powstała PHD Rocket – jednostka agencji dedykowana do obsługi kluczowego klienta – Volkswagen Group Polska.

PHD Media Direction cieszy się rosnącym uznaniem na rynku: zarówno ze strony klientów „głosujących” budżetami, jak i jurorów konkursów branżowych przyznających kolejne nagrody. W ciągu 6 lat działalności Agencja zdobyła 12 statuetek: Effie, Mixx Awards i Media Trendy/Innovation Ad.

Więcej informacji na temat naszego doświadczenia znajduje się na stronie www.phdat25.com

X